Strona Główna Duszpasterz Msze Święte Liturgia na dziś Wspomnienie o ks. Stanisławie Cmentarz Kontakt
Kwiecień 19 2014 11:54:56
Duszpasterz
Liturgia na dziś
Wydarzenia parafialne
Wspomnienie o ks. Stanisławie
Cmentarz
Miejsca pamięci
Tradycje
Video Galeria
Losowa Fotka

Niedziela Palmowa 2014r.

Najnowszy Użytkownik: Kazrinpip
Imieniny obchodzą: Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
WITAMY NA STRONIE PARAFII SKĘCZNIEW POD WEZWANIEM TRÓJCY ŚWIĘTEJ!

Parafia Trójcy Świętej w Skęczniewie - rzymskokatolicka parafia położona w południowej części powiatu tureckiego. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat dobrski).

W skład parafii wchodzą miejscowości: Czyste, Januszówka, Józefów, Kościanki, Łęg Piekarski,Młyny Piekarskie, Piekary,Rzechta, Skęczniew, Stawki, Wola Piekarska, Zagaj, Zborów.

Parafia słynie z pięknych dywanów kwiatowych układanych na trasie procesji w dzień
Bożego Ciała.

Wielki Tydzień

Przed nami Wielki Tydzień czyli uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni z życia Chrystusa i przygotowujący do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego.
Obecnie czas ten rozpoczyna się Niedzielą Palmową,
a kończy rozpoczęciem celebracji Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.
Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne,
( z łac. triduum -Trzy Dni) które trwa przez Wielki Piątek i Wielką Sobotę, kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.
Pierwsze wzmianki o celebracji Wielkiego Tygodnia pochodzą z IV wieku. Do 1929 roku na określenie Triduum Paschalnego stosowano termin Triduum Sacrum.
Obecnie używana nazwa pojawiła się w 1924 roku.
Niedziela Palmowa - 13 kwietnia 2014 roku

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową
13.04.2014r.

Niedziela Palmowa w Skęczniewie

Niedziela Męki Pańskiej przypada na siedem dni przed Wielkanocą i rozpoczyna Wielki Tydzień.
Dzień ten rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, czas wyciszenia i przeżywania męki Chrystusa.
Od najdawniejszych czasów upamiętnienie wjazdu Pana do Jerozolimy odbywa się przez uroczystą procesję.
W Polsce obchodzona jest od czasów średniowiecza.
Tego dnia wierni przynoszą ze sobą do Kościoła palmy, symbol odradzającego się życia.
Procesja w Niedzielę Palmową w naszej parafii ubogacana jest przez różnokolorowe, ręcznie wykonane palmy, które co roku wyplatane są przez Panie: Kazimierę Frącalę, Jadwigę Woretę, Kystynę Wilczyńską oraz Janinę Dębowiecką.

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2014 ROKU

PAPIESKA INTENCJA MISYJNA NA
MIESIĄC KWIECIEŃ 2014 ROKU

Aby zmartwychwstały Pan napełnił
nadzieją serca osób doświadczanych
przez ból i chorobę.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 30 marca 2014 roku

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu
30.03.2014r.

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu - 23 marca 2014 roku

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu
23.03.2014r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu
16.03.2014r.

II Niedziela Wielkiego Postu - Mt 17, 1--9

Życzenia

Czcigodny Księże Grzegorzu, Drogi nasz Solenizancie!

Proszę przyjąć od nas z głębi serca płynące życzenia imieninowe, które pragniemy Ci złożyć
w imieniu całej naszej rodziny parafialnej.
Na początku chcemy wyrazić swoją wdzięczność Panu Bogu za Twoją obecność w naszej parafii. Dziękujemy Tobie Czcigodny Księże Solenizancie, za dotychczasowe przewodnictwo duchowe i inicjowanie różnych działań religijnych oraz kulturalnych w naszej parafii.
Nade wszystko dziękujemy za Twoją pobożność, która ujmuje Parafian oraz za gorliwą modlitwę w intencji nas wszystkich.
Ufamy, iż Ten który Cię do nas posłał będzie darzył Cię obfitością łask, a w szczególności obdarzy dobrym zdrowiem, wytrwałością oraz determinacją w realizacji wszystkich wyzwań w naszej parafii zarówno duszpasterskich jak i gospodarczych.
Życzymy Tobie Czcigodny Księże Proboszczu obfitości łask Bożych,
ufności i nadziei w Panu na długie lata życia.
Pielęgnuj w sobie dar kapłaństwa, a uśmiech i poczucie humoru niech Cię nigdy nie opuszcza.
Dużo zdrowia, radości płynącej z posługi duszpasterskiej i mocy Ducha Świętego w głoszeniu Dobrej Nowiny oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.
Szczęść Boże!!
Parafianie

I Niedziela Wielkiego Postu - Mt 4, 1--11

I Niedziela Wielkiego Postu - 09.03.2014.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu
09.03.2014r.

Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Do Kanonizacji Jana Pawła II pozostało:

7 Dni
12 Godzin
5 Minut
4 Sekund

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ostatnio dodane zdjęcia